листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Цементарница УСЈЕ АД Скопје објавува Јавен повик до акционерите за учество на Собрание на акционери


Јавен повик од Цементарница УСЈЕ АД Скопје - вонредно Собрание 12.2023.doc

Објавено на: 17.11.2023 09:17:24
Документ БР.: DOC_10109-140/2023
Урнек: Јавен повик за собрание