листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ТТК Банка АД Скопје го објавува Коментарот за остварените финансиски резултати за периодот 1.1. - 31.12.2023 година.


Коментар за остварените финансиски резултати на ТТК Банка за период 01 1 - 31.12.2023 година.pdf

Објавено на: 30.01.2024 14:12:23
Документ БР.: DOC_10191-81/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации