Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Образложено мислење на Управниот одбор на Макпетрол АД Скопје, во врска со Понудата за преземање на акции со право на глас издадени од страна на Макпетрол АД Скопје, од Преземачот ОИЛКО КДА – Скопје


Образложено мислење на Управен одбор на Макпетрол АД Скопје по Понуда за преземање од ОИЛКО КДА Скопје.pdf

Објавено на: 01.03.2024 14:16:42
Документ БР.: DOC_10191-202/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации