Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:
 

Жито Лукс АД  Скопје известува дека Финансискиот план за деловната 2024, ќе го објави по негово усвојување на редовната месечна седница од надлежниот орган на управување, најдоцна до 08.04.2024 година.

 

Објавено на: 02.04.2024 08:42:52
Документ БР.: DOC_10191-307/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации