листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Почитувани, АД Оранжерии - Хамзали Ви ги испраќа Записникот од одржаното Акционерско собрани како и Одлуките донесени на Акционерското Собрание каде се разгледуваше завршната сметка за изминатата деловна 2023 година. 

Со почит,  


Odluki od A.S za 2023.pdf

Објавено на: 03.06.2024 14:06:01
Документ БР.: DOC_12283-90/2024
Урнек: Други одлуки од собрание