листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Собрание

Вабтек МЗТ АД, Скопје


Јавен повик двојазичен.pdf
Одлука за свикување на собрание на акционери.pdf

Објавено на: 01.07.2024 15:18:23
Документ БР.: DOC_10109-121/2024
Урнек: Јавен повик за собрание