листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Стопанска банка а.д. Битола ги објавува Одлуките донесени на Собрание на акционери:

 


Oдлука за престанување на важноста на одлуката за именување членови на НО.pdf
Oдлука за именување членови на Надзорниот одбор на Стопанска банка а.д. Битола.pdf

Објавено на: 03.07.2024 15:36:32
Документ БР.: DOC_12285-33/2024
Урнек: Измени во органи на управување