листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Дивиденден Календар


Одлука за определување на износ и датуми за исплата на дивиденда.pdf

Објавено на: 05.07.2024 08:46:30
Документ БР.: DOC_10187-30/2024
Урнек: Дивиденден Календар