Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилникот за котација на хартии од вредност, Ве известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно законските прописи, објавуваме дека фирмата „КБК“ ДОО Струга не извести дека со трансакција извршена на Македонската берза на хартии од вредност АД Скопје на ден 02.03.2006 година се стекнала со 14,59% од вкупниот број на акции со право на глас од издавачот Холдинг Компанијата „Отекс“ АД Охрид

Објавено на: 08.03.2006 10:37:53
Документ БР.: DOC_10191-25/06
Урнек: Ценовно Чувствителна Информација