листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Одлука за покривање на остварената него загуба во деловната 2016 година. 


Одлука за покривање на остварената нето- загуба за деловната 2016 година (РЖ Институт АД).pdf

Објавено на: 31.05.2017 15:36:48
Документ БР.: DOC_12287-31/2017
Урнек: Распределба на добивка