листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Стопанска банка АД Скопје го објавува јавниот повик за 42-та седница на Собранието на акционери, која ќе се одржи на 27.07.2017 година:


Јавен повик_27.07.2017.doc

Објавено на: 27.06.2017 09:36:34
Документ БР.: DOC_10109-111/2017
Урнек: Јавен повик за собрание