листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:
Стопанска Банка АД Скопје ги објавува следните одлуки од 42-та Седница на Собранието на акционери:


Одлука за назначување на овластено ревизорско друштво за 2017 година.doc
Одлука за усвојување на Политика на наградување на Стопанска банка АД Скопје.docx

Објавено на: 28.07.2017 13:10:00
Документ БР.: DOC_12283-134/2017
Урнек: Други одлуки од собрание