листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

На седницата на Надзорниот одбор на Банката одржана на 27.10.2017 година, нашиот долгогодишен член на Управниот одбор г-дин Љубе Рајевски, поднесе писмено барање за откажување на менаџерскиот договор исклучително од лични, а не професионални причини.

 

Г-дин Рајевски со полн ангажман и посветеност останува на фукцијата се до 31.12.2017 година.

Објавено на: 30.10.2017 09:04:40
Документ БР.: DOC_12285-60/2017
Урнек: Измени во органи на управување