листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Други одлуки од Собранието на акционери на ЗК Пелагонија ад Битола одржано на 13.11.2017 год. 


Одлука за одобрување зделка со заинтересирана страна.pdf

Објавено на: 13.11.2017 13:47:33
Документ БР.: DOC_12283-155/2017
Урнек: Други одлуки од собрание