листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Се свикува Собрание на Македонски Телеком АД – Скопје со седиште на „Кеј 13-ти Ноември“ бр. 6, Скопје, коешто ќе се одржи на 10.01.2018 година со почеток од 10:00 часот, во Дирекцијата, Атриум 2, на Кеј 13-ти Ноември бр. 6, Скопје. 


Javen povik_MKT Sobranie_10.01.2018.pdf

Објавено на: 07.12.2017 13:13:11
Документ БР.: DOC_10109-148/2017
Урнек: Јавен повик за собрание