листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Во огласот објавен на ден 11.12.2017 година направена е техничка грешка, годишното собрание ке се одржи на ден 12.01.2018 година.

 

Одбор на директори на

АД  Карбо Нова
 

Објавено на: 13.12.2017 08:45:42
Документ БР.: DOC_10109-150/2017
Урнек: Јавен повик за собрание