листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Odborot na direktori na DPT PELISTERKA AD Skopje objavi Javen povik za Sobranie na akcioneri za 20.02.2018 g.


Povik - Sobranie 20.02.2018.doc

Објавено на: 18.01.2018 13:10:00
Документ БР.: DOC_10109-0/2018
Урнек: Јавен повик за собрание