листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно Глава 6, член 39 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје, ги објавува предлог одлуките за годишното Собрание на акционери кое ќе се одржи на 09/05/2018 година:


Предлог одлуки.pdf

Објавено на: 05.04.2018 13:45:51
Документ БР.: DOC_13285-26/2018
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери