листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Комерцијална банка АД Скопје известува дека повеќе информации поврзани со исплатата на дивиденда за 2017 година се објавени на web страницата на Банката, на следниот линк: http://www.kb.com.mk/Default.aspx?sel=1000&lang=1&uc=10&par=1222

Објавено на: 05.04.2018 14:30:20
Документ БР.: DOC_10191-178/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации