листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

АДИНГ АД Скопје објавува Јавен повик за Собрание на акционери.


ADING AD SKopje-Javen povik za Sobranie na akcioneri-17.05.2018.pdf

Објавено на: 16.04.2018 08:46:11
Документ БР.: DOC_10109-33/2018
Урнек: Јавен повик за собрание