листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 38 од Правилата за котација – Известување за значителни удели, Комерцијална банка АД Скопје известува дека на ден 09.05.2018 година преку системски блок трансакции беа истргувани вкупно 52.189 акции на Банката. Купувач на акциите е правното лице Адора Инженеринг ДООЕЛ Експорт-Импорт Скопје кое со оваа трансакција го надмина прагот од 5% од вкупно издадените акции на Комерцијална банка АД Скопје и во моментот (заклучно со 10.05.2018 година) има 7,19% во основната главнина на Комерцијална банка АД Скопје. 

Објавено на: 10.05.2018 13:21:28
Документ БР.: DOC_10191-227/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации