листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Согласно член 39 точка 7 од Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје ги објавува следните донесени Одлуки на Годишното Собрание на акционери одржано на ден 11.06.2018 година:


1. Одлука за распределба на добивката за 2017 година.pdf
2. Одлука за распоредување на средства од акумулирана оданочена добивка.pdf

Објавено на: 12.06.2018 09:23:54
Документ БР.: DOC_12287-32/2018
Урнек: Распределба на добивка