листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

На ден 20.06.2018 година Топлификација АД објави информација до медиуми која може да се превземе од следниот линк http://www.toplifikacija.mk/. Информацијата е со следниот наслов  Покана до медиумите за несекојдневна стечајна постапка која може да предизвика серизни штети и на Република Македонија (20.06.2018 во 12 часот)

Објавено на: 20.06.2018 15:04:54
Документ БР.: DOC_10191-306/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации