листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Одлука за промена на членови на Одборот на Директори на Друштвото донесена на Седницата на Собранието на Македонски Телеком АД Скопје одржана на ден 28.06.2018 година.


MKT Sobranie Odluka _Promena na clenovi na OD.pdf

Објавено на: 28.06.2018 14:21:39
Документ БР.: DOC_12285-37/2018
Урнек: Измени во органи на управување