листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:
Македонски Телеком АД Скопје ги објавува другите одлуки донесени на Собранието на акционери на Друштвото одржано на ден 28.06.2018 година.
 


МКТ Sobranie Odluka_Opredeluvanje na dr. prava i trosoci za Pretsedatelot na OD.pdf
МКТ Sobranie Odluka_Opredeluvanje na nov nadomestok za Pretsedatelot na OD.pdf

Објавено на: 28.06.2018 14:21:53
Документ БР.: DOC_12283-111/2018
Урнек: Други одлуки од собрание