листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

На ден 29.06.2018 година Топлификација АД објави информација до медиумите со наслов " Информација во врска со барањето за стечај на Топлификација АД". Оваа информација може да се преземе од веб страната на Топлификација: www.toplifikacija.mk 

Објавено на: 29.06.2018 14:25:01
Документ БР.: DOC_10191-322/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации