листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Жито Полог АД Тетово за прв пат објавува консолидирани  Финансиски извештаи  за период  Јануари - Јуни

Во консолидацијата влегува Друштвото со матичен број 6806597 Жито Битола ДООЕЛ Битола

 

Објавено на: 03.08.2018 13:10:01
Документ БР.: DOC_10191-353/2018
Урнек: Други ценовно чувствителни информации