листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Одлука за избор на членови на Одборот на Директори на Друштвото донесена на Седницата на Собранието на Македонски Телеком АД Скопје одржана на ден 25.09.2018 година.


MKT Sobranie Odluka _Izbor na clenovi na OD.pdf

Објавено на: 25.09.2018 14:16:49
Документ БР.: DOC_12285-56/2018
Урнек: Измени во органи на управување