листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог Одлуки за Собранието на Македонски Телеком АД – Скопје коешто ќе се одржи на 09.11.2018 година.


1.0_MKT SA Predlog Odluka _Otpovikuvanje i izbor na clen na OD.pdf
1.1_Kamenimost Predlog za otpovikuvanje i izbor na clen na OD na MKT.pdf
1.2_CV_János Tremmel_mk.pdf

Објавено на: 09.10.2018 14:10:00
Документ БР.: DOC_13285-95/2018
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери