листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Ве известуваме дека на ден 18.12.2018 година од страна на Народната Банка на Република Македонија е издадено Решение за претходна согласност, г-дин Гинтер Фриедл да биде именуван за член на Управниот одбор на НЛБ Банка АД Скопје.

Објавено на: 19.12.2018 15:35:20
Документ БР.: DOC_12285-69/2018
Урнек: Измени во органи на управување