листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Материјали за 41-та седница на Собрание на акционери


02.0. Записник од Собрание на акционери_17.05.2018.pdf
03.0. Предлог Одлука за измени и дополнување на Статут.pdf
03.1. Пречистен текст на Статутот на ОБСГ.pdf
04.0. Одлука за именување независен член на НО.pdf

Објавено на: 28.12.2018 09:18:37
Документ БР.: DOC_13285-124/2018
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери