листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Почитувани,

Ве информираме дека на денешен ден (јануари 08, 2018 г.), Генералниот директор за корпоративно банкарство и член на Управниот одбор на Стопанска банка АД – Скопје, г-динот Теодулос Скордис поднесе оставка.

 

Објавено на: 08.01.2019 16:00:22
Документ БР.: DOC_12285-0/2019
Урнек: Измени во органи на управување