листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Одлука за избор на член на Одборот на Директори на Друштвото донесена на Седницата на Собранието на Македонски Телеком АД Скопје одржана на ден 15.01.2019 година.

 


МКТ Собрание Одлука за избор на член на ОД.pdf

Објавено на: 15.01.2019 15:03:42
Документ БР.: DOC_12285-4/2019
Урнек: Измени во органи на управување