листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната нова емисија:

УНИБанка АД Скопје известува дека заврши првата емисија на перпетуални обврзници. Од понудените 5.000 перпетуални обврзници, продадени се 5.000 перпетуални обврзници во вкупен износ од 5.000.000 ЕУР, со што продажбата е реалзирана со процент на реализација од 100%.

Објавено на: 23.01.2019 09:47:05
Документ БР.: DOC_12289-1/2019
Урнек: Нови емисии