листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно објавата на Сеи Нет од 23.01.2019 година за Јавен повик за Собранието на акционери на Триглав Осигурување АД, Скопје, закажано за 27.02.2019 година со почеток во 10.00 часот, во просториите на Триглав Осигурување АД, Скопје, на ул. „8-ми Септември“ бр.1, 1000 Скопје, ја објавуваме содржината на точка 1 од дневниот ред:


Predlog odluka za izbor na clenovi.pdf

Објавено на: 25.01.2019 14:18:36
Документ БР.: DOC_13285-1/2019
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери