листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки Собрание на акционери


Odluka za izmena i dopolnuvanje na Statut.pdf
03.1. Пречистен текст на Статутот на ОБСГ.pdf

Објавено на: 31.01.2019 14:15:05
Документ БР.: DOC_12283-4/2019
Урнек: Други одлуки од собрание