листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следното:

Согласно Член 34, од Правилата за котација на Македонска Берза, Жито Лукс известува:


Известување за откуп на сопствени акции-11.02.19.pdf

Објавено на: 12.02.2019 14:08:13
Документ БР.: DOC_12291-2/2019
Урнек: Откуп/продажба на сопствени акции