листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Согласно Глава VI, член 33 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје известува за следната измена во органите на управување на Друштвото:


Известување за промени во Органите на управување-13.02.19.pdf

Објавено на: 14.02.2019 09:23:59
Документ БР.: DOC_12285-7/2019
Урнек: Измени во органи на управување