листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната Голема зделка:

Почитувани акционери и други заинтересирани страни,

во прилог е известување за голема зделка, договори а осигурување склучени помеѓу Осигурување МАКЕДОНИЈА а.д. Скопје - Виена Иншуренс Груп и АД Електрани на Македонија Скопје.

Поздрав,

Осигурување МАКЕДОНИЈА а.д. Скопје - Виена Иншуренс Груп


Golema Zdelka_OMVIG_ADELEM.pdf

Објавено на: 21.02.2019 14:10:01
Документ БР.: DOC_26452-0/2019
Урнек: Голема зделка