листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка а.д. Битола известува дека неревидираните финансиски извештаи за периодот 1.1.-31.12.2018 година, како и образложението кон остварениот финансиски резултат ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 27.2.2019 година.

 

Објавено на: 26.02.2019 14:15:41
Документ БР.: DOC_10191-43/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации