листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

ВЕ ИЗВЕТУВАМЕ ДЕКА ФИНАНСИСКИТЕ ИЗВЕШТАИ ЗА 2018 ГОДИНА ЗА ВЕТЕКС АД ВЕЛЕС ЌЕ ГИ ОБЈАВИМЕ НАЈДОЦНА ДО 15,03,2019 ГОДИНА КОГА Е И РОКОТ ЗА ДОСТАВУВАЊЕ НА ГОДИШНАТА СМЕТКА.

СО ПОЧИТ

Објавено на: 26.02.2019 14:15:51
Документ БР.: DOC_10191-44/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации