листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

На 50-та седница на Собранието на акционери на Триглав Осигурување АД, Скопје, одржана на 27.02.2019 година, донесенa е следнaтa одлука:

  1. Одлука за избор на неизвршни членови на Одборот на директори на Триглав Осигурување АД, Скопје.


Odluka za izbor na neizvrsni clenovi na OD.pdf

Објавено на: 27.02.2019 14:10:00
Документ БР.: DOC_12283-5/2019
Урнек: Други одлуки од собрание