листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Централна кооперативна банка А.Д. Скопје известува дека неревидираните финансиски извештаи за периодот 1.1.-31.12.2018 година, како и образложението кон остварениот финансиски резултат ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 1.3.2019 година.

Објавено на: 28.02.2019 09:05:21
Документ БР.: DOC_10191-67/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации