листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

БИМ а.д. Св. Николе известува дека годишните неревидираните финансиски извештаи за 2018 год. ќе ги објави најдоцна  до 15 март 2019 година.

Објавено на: 04.03.2019 09:15:36
Документ БР.: DOC_10191-98/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации