листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Ве известуваме дека седницата на Собранието на акционери на Градски Трговски Центар А.Д. Скопје закажана за 04.03.2019 година (понеделник) со почеток во 12,00 часот не се одржа и не започна со работа поради немање кворум за работа.

За наредна седница на Собранието на акционери на Градски Трговски Центар А.Д. Скопје ќе бидете дополнително известени.

Објавено на: 04.03.2019 14:04:37
Документ БР.: DOC_10191-99/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации