листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Odborot na direktori na DPT Pelisterka AD Skopje objavuva Javen povik za svikuvanje na Sobranie na akcioneri za den 05.04.2019 g. vo 11 casot vo Skopje


Povik - Sobranie 05.04.2019.doc

Објавено на: 06.03.2019 08:42:56
Документ БР.: DOC_10109-11/2019
Урнек: Јавен повик за собрание