листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

СОГЛАСНО ЧЛЕН 34 АЛИНЕЈА 7 ОД ПРАВИЛАТА ЗА КОТАЦИЈА НА МАКЕДОНСКАТА БЕРЗА АД СКОПЈЕ ИЗВЕСТУВАМЕ ДЕКА ЧЛЕНОТ НА УПРАВНИОТ ОДБОР ГОСПОДИНОТ ДЕЈАН ГАЛЕВ СЕ СТЕКНА СО 2935 ОБИЧНИ АКЦИИ ОД ИЗДАВАЧОТ ВЕТЕКС АД ВЕЛЕС 

СО ПОЧИТ,

ВЕТЕКС АД

Објавено на: 25.03.2019 08:42:16
Документ БР.: DOC_10191-172/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации