листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Известуваме дека Андреа Серафимовски, член на Управен одбор на ГД Гранит АД, преку нетрговски пренос се стекна со 1.550 акции издадени од ГД Гранит АД

 

 

 

Објавено на: 28.03.2019 14:10:17
Документ БР.: DOC_10191-179/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации