листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Sobranieto na akcioneri na DPT Pelisterka AD Skopje na 05.04.2019 gdonese odluka za razresuvanje i odluka za izbor na clen na Odborot na direktori


Odluka Sobranie 2.pdf
Odluka Sobranie 1.pdf

Објавено на: 05.04.2019 14:18:44
Документ БР.: DOC_12285-16/2019
Урнек: Измени во органи на управување