листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:


Известување за ополномоштените лица за учество на Годишното Собрание на акционери на "Македонијатурист" АД Скопје на 08.05.2019 година

 


Известување-за Ополномоштените лица за Собрание на акционерите за 08.05.2019 год.pdf

Објавено на: 08.04.2019 08:42:42
Документ БР.: DOC_10191-208/2019
Урнек: Други ценовно чувствителни информации